ДОРОЖНЬО-ТРАНСПОРТНА ПОДІЯ

Перша юридична допомога при ДТП. Супровід у судах

АДВОКАТ ПО ДТП

 1. Негайно зв’яжіться з адвокатом, який спеціалізується на справах про ДТП

  • Рекомендуємо тримати контактні дані в автомобілі

  • Є адвокати, які мають можливість виїхати на місце події у будь-який час та надати кваліфіковану допомогу у фіксуванні обставин ДТП

ЖОДНИХ ПОЯСНЕНЬ

 1. До консультації з адвокатом бажано відмовитися від дачі будь-яких показів, керуючись ст.63 Конституції України

  • …Особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім'ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом

ПОШУК ДОКАЗІВ

 1. Зафіксуйте на фото, відео, аркуш паперу обстановку дорожньо-транспортної події

  • Ушкодження ТЗ

  • Взаємне розташування ТЗ

  • Гальмівний шлях

  • Важливим є встановлення місця осипу (бруд, скло фар, тощо)

  • Запишіть ПІБ та контактні дані свідків

  • Проконтролюйте правильність замірів на місці події

 2. Знайдіть відео

  • Озирніться навколо, де можуть бути встановлені вуличні камери. Якщо знайдете – попросіть власників надати Вам копію відео.

ПРОТОКОЛИ НА УСІХ УЧАСНИКІВ

 1. Вимагайте складення протоколу про адміністративне правопорушення на усіх учасників дорожньо-транспортної події

  • Домовтеся, що правильно буде, якщо винного визначить суд, а не поліцейський на місці

  • Законодавство нажаль наразі є таким, що поліцейський на свій розсуд на місці пригоди вирішує питання на кого складати протокол, а на кого ні. Якщо протокол про адмінправопорушення на інші сторони ДТП складено не буде, відповідно й їхня винна його розглядатися судом не буде.  Це буде ускладнювати процедуру відшкодування збитків, якщо виявиться що винні не Ви

  • навіть якщо на Ваш погляд є очевидним, що саме Ви порушили правила дорожнього руху…

ТЕСТ НА СТАН СПЯНІННЯ НА УСІХ УЧАСНИКІВ

 1. Вимагайте проведення тесту (відібрання біологічних зразків) на усіх учасників ДТП

  • Це важливо, оскільки водій без ознак алкогольного сп’яніння може знаходитися під дією наркотичних чи психотропних речовин

ПОЛІЦІЯ ДЛЯ СТАХОВОЇ ОБОВЯЗКОВО

 1. Викликайте поліцію навіть якщо Ви маєте повне КАСКО. Європротокол не проходить

  • Страхові компанії відмовляють у виплаті за договором, якщо не буде складено поліцейськими довідки або протоколу про ДТП (як правило текст про це включається у договір страхування)

ПІСЛЯ ПОСТАНОВИ СУДУ МОЖЕ БУТИ ПОЗОВ

 1. Перед судовим засіданням з розгляду протоколу про вчинення Вами адміністративного правопорушення проконсультуйтеся з адвокатом.

  • Беззаперечне визнання Вами вини при розгляді адміністративної справи не лише потягне за собою накладення на Вас штрафу в розмірі 300-500 гривень, а й може бути у подальшому  використане при подачі до Вас позову про відшкодування збитків, спричинених адміністративним правопорушенням на значну суму (100-500 тис.грн.)

  • Навіть якщо Ваша відповідальність застрахована, Ваша страхова компанія може «торгуватися» з потерпілим та переконати його написати заяву про «узгодження суми страхового відшкодування» де він погоджується на відшкодування лише частини спричинених йому збитків, встановлених експертизою. На решту частини суми потерпілий може подати позовну заяву про стягнення з Вас частини збитків.

  • При розгляді цивільної справи постанова про визнання Вас винним у ДТП буде мати обов’язкове значення. Вирішуватиметься лише питання яку суму збитків з Вас стягнути.

ВИНА НЕ ОЧЕВИДНА

 1. Навіть якщо Вам здається що Ви винні у ДТП, це не завжди так.

  • Ваші дії або бездіяльність мають знаходитися в прямому причинному зв’язку із настанням дорожньо-транспортної події. Тобто Ви могли порушити Правила дорожнього руху, але ДТП могла б і не настати, якби, скажімо інша сторона дотрималась швидкісного режиму, вчасно та вірно зреагувала (негайне гальмування аж до повної зупинки, безпечний об’їзд, тощо)

 

Не відмовляйтеся від послуг адвоката, як би Вас не переконував поліцейський на місці події чи суддя під час розгляду справи. Це може зіграти не на Вашу користь!

 

Покладіть ці два аркуші паперу в бардачок та сфотографуйте на телефон, про всяк випадок.. Файл для друку

Бажаємо завжди  повертатися додому без будь яких подій!

 

Керуючий партнер

Подільського юридичного центру

Адвокат

Михайло КОЗАЧУК

+380677752277 (+Viber, WatsApp, Telegram)

ukrattorney@ukr.net

www.plc.vn.ua

 

 

©Авторське право захищене законом. Посилання на автора обов’язкове.

 • Facebook Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon

Мы добиваемся в судах компенсации затрат на услуги адвоката

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности военный адвоккат киев, военный адвокат Киев, адвокат для военнослужащих в Киеве, найти адвоката военного в киеве, юрист по военным вопросам в киеве, военные юристы киева, адвокат военнослужащего, спортивный адвокат в Киве